MÅNSKENSAMPEL, tidigt 1900-tal. Höjd ca 80 cm.

Grön glaskupa med målad dekor av figurscener samt stomme i gulmetall med dekor av ugglor. För ett ljus. Diameter 18 cm.

Bruksslitage. Smärre repor och fläckar. Anlöpningar.

Utropspris
1 500 SEK