Hector Allemand

(Frankrike, 1809-1886)
Hector Allemand
(Frankrike, 1809-1886)

HECTOR ALLEMAND, 2st, akvarell tillskriven samt etsning signerad i plåten.

Landskap med figur. Etsning betitlad "Á la mouche" á tergo. Akvarell 16,5 x 25 respektive 18 x 23,5.

Ej examinerad ur ram. Gulnad.Fläckar, papper till etsning med kantnagg. Akvarell med revor/skärmärken.

Utropspris
2 500 SEK