SERVIS, ca 85 delar. Porslin, Rosenthal "Sans souci".

Rosa-svart dekor, förgylld kant. 15 mattallrikar, 15 djupa tallrikar, 15 förrättstallrikar, 15 assietter, 2 potatisskålar, skålfat, såsskål, kanna, 12 moccakoppar på fat, vas, sockerskål, gräddkanna, 8 div. skålar och fat.

Obetydliga kantnagg och färgbortfall.

Utropspris
5 000 SEK