FOTBOLLSTRÖJA, signerad av Lionel Messi, Argentinska landslaget.

Ramad fotbollströja från Argentinas landslag med egenhändigt signerad autograf av #10 Lionel Messi.

Signerad i samband med vänskapsmatchen mellan Sverige-Argentina 6 februari 2013. Matchen slutade 2-3.

Proveniens

Signerad av Lionel Messi på Sheraton hotell där det argentinska landslaget bodde under sin Sverigevistelse.

Road to Awareness (R2A) är en insamlingskampanj för alla anställda inom Starwood Hotels & Resorts där Sheraton Stockholm Hotel ingår.
Under 2013 siktar Starwood, i samarbete med Unicef, på att samla in över US$ 500 000 till förmån för 8 000 barn som lever i extrem fattigdom och utanförskap i Kamerun och Nigeria. Det primära målet för insamlingen är att ge barnen möjlighet att skriva in sig i skolan och därmed få utbildning.

Du som bjuder på Lionel Messis signerade fotbollströja bidrar till detta mål, och att dessa barn ges möjlighet till utbildning. Ditt bidrag går oavkortat till Unicefs arbete för barns rättigheter.

Tack för ditt stöd önskar alla vi anställda på Sheraton Stockholm Hotel.

Utropspris
7 500 SEK