HYLLA samt BORD, metall och glas, formgivare Poul Cadovius, "Abstracta", 1900-talest andra hälft.

Hylla med fyra hyllplan i glas, stomme i förkromad stål, på hjul. Längd 82, bredd 33, höjd ca 179 cm. Bord med stomme i förkromad stål, skiva i glas. Längd 47, bredd 47, höjd 55 cm.

Slitage. Hylla något ostadig. Repor.

Utropspris
3 000 SEK