Allmoge
478857

VÄGGSKÅP, allmoge, 1800-tal.

VÄGGSKÅP, allmoge, 1800-tal.

Bemålat, dörrpar med hyllinredning, välvt krön, längd 59, djup 37, höjd 100 cm. Nyckel finns.

Slitage, fläckar, sprickor, senare bemålat.

Utropspris
3 000 SEK