Madeleine Pyk – en samling F769

HATTSTOCK, metall och trä, Allié Maillard, Paris, 1800/1900-tal, brickmärkt

Mätinstrument för hattar. Längd ca 32 cm, höjd ca 17 cm.

Slitage, skador.

Proveniens

Enligt uppgift Rydholms herrekipering, Stureplan

Utropspris
3 000 SEK