SERVISDELAR, ca 70 st, glas, "Diamant", Vicke Lindstrand, Kosta, 1900-talets andra hälft.

Slipad rutdekor. 13 rödvinsglas, 12 vitvinsglas, 12 highballglas, 11 selterglas, 13 snapsglas, 10 likörglas.

Bruksslitage. Repor samt några nagg/flisor. Mindre tillverkningsdefekter.

Utropspris
3 000 SEK