BESTICK, 3 delar, silver samt sten och metall, bl.a 1800-talets första hälft, England.

Kniv och gaffel med metallblad samt skaft i sten, gaffelns skaft med inläggningar av bl.a metalltråd. En bordskniv i silver och sten, bladet delvis med floral dekor samt med lejonornamentik vid övergången till skaft. Längd ca 18,5-22,5 cm.

Bruksslitage. Repor. Missfärgningar. Den ena kniven med smärre skada vid bladets fäste.

Utropspris
1 500 SEK