BORD, "Lovö", Axel Einar Hjorth, Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Furu, syrabetsad och oljad. Längd 180, bredd 75, höjd 73 cm.

Bruksslitage. Mindre repor, märken och fläckar. Något skav.

Utropspris
15 000 SEK