SERVERINGSVAGN, dekor av Martin Poser, 1900-talets andra hälft.

Fanerat i mörkbetsat lövträ. Övre bricka med bemålat kakel. Dekor av Kvinnofigur. På hjul. Längd 76,5, bredd 47, höjd 54 cm.

Bruksslitage. Repor, märken och stötmärken.

Utropspris
1 500 SEK