SALONGSBORD, Svenska Möbelfabriken, Bodafors, 1900-talets andra kvartal.

Stomme i betsad björk med skuren dekor. Obehandlad skiva. Brännmärkt. Diameter 85, höjd 62 cm.

Slitage. Repor, märken och stötmärken. Faner saknas på skiva. Fläckar och ytsmuts.

Se nummer 351042.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

24. René Lalique, taklampa, formgjutet glas, "Dahlias", Frankrike 1920-30-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK