BYRÅ, troligen Kina, 1900-talets andra hälft.

Nedfällbar klaff, bakomliggande fackinredning. Dekor av bland annat pärlemor. Längd ca 100, djup ca 39, höjd ca 74 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor mindre stötskador. Renoverad och kompletterad. Skador, delar saknas. Lås fungerar dåligt.

Utropspris
2 000 SEK