SKEDAR, 6+6, silver. Sverige, 1700t slut, 1800-talets mitt. Fiolmodell och Olga. Vikt ca 710 gr.

7 skedar fiolmodell blandade mästare 1700-talets slut, bl.a Johan Sacklén, Jönköping. 6 bordsskedar, Olga, GT Folcker, Stockholm 1857 (19 cm). Monogram.

Bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK