AUTOGRAFER AV REGISSÖRER OCH SKÅDESPELARE, 5 st, främst Woody Allen, egenhändiga.

På korrespondenskort med Mia Farrow, Sven Nykvist på korrespondenskort, Hasse Ekman på sida ur autografblock, Kenne Fant med några rader på korrespondenskort. Han bok "Torkpojken" från 1977, inbunden i helband med pappersomslag medföljer. Bladstorlek 14 x 8 - 14,5 x 10,5 cm.

Slitage, ett gulnat, ett med smärre veck.

Proveniens

Rolf Anderssons autografsamling påbörjad 1943.

Utropspris
2 000 SEK