SPEL, "Trafikspelet", Norstedts, 1960-tal.

Med Teknobilar. Bestående av bland annat Scania-Vabis Koppartrans tankbil, Scania-Vabis lastbil, Scania-Vabis buss, Mercedes 220 SE skolskjuts, VW ambulans, VW polisbil,, 3 VW personbilar samt traktor av märket Lesney. Vidare medföljer diverse figurer och vägmärken. I originalväska.

Bruksslitage. Skador. Ej fullständigt genomgången.

Utropspris
5 000 SEK