SERVISDELAR, 86 delar, "Sointu" design Kaj Franck, Arabia 1960-tal.

Olika färger.
25 assietter, diameter 17 cm
10 flata tallrikar, diameter 25,5 cm
9 kaffekoppar (+21 extra fat)
5 tekoppar (+5 extra fat)
4 gräddsnäckor
3 ljusstakar
3 små skålar
1 sockerskål

Slitage, enstaka nagg, sockerskålens lock saknas.

Utropspris
300 EUR