TRÄDGÅRDSBORD, gjutjärn, omkring år 1900.

Stomme av gjutjärn i form av grenverk. Skiva av kolmårdsmarmor. Längd 53. Bedd 43. Höjd 75 cm.

Skiva med nagg. Ställning med repor och märken.

Utropspris
2 000 SEK