STOP, silver, barockstil, C. Michelsen, Danmark, 1900-talets mitt. vikt ca1000g.

Akantusdekor, lejonfötter, hänkel med avslutande lejon, lock med infälld plakett med Carl XII., invändigt förgylld, svenska importstämplar. Höjd 18,5cm.

Smärre slitage.

Inköpt på GAB, Stockholm

Utropspris
5 500 SEK