KOPPARMYNT, 17 st, Europa, 1800/1900-tal.

3 Kreuzer, 1800 Frans II , 10 penniä 1897 Nikolaj II, 5 penniä 1897 Nikolaj II,10 penniä 1914, Nikolaj II, 1 Kopek 1842 Nikolaj I, 10 centesimi 1863, Viktor Emanuel II, 2 Pfennig 1896, Willhelm II, 2 Pfennig 1911, Willhelm II, 2 skilling 1810 Fredrik VI, 2 skilling 1810 Fredrik VI, One penny 1865, 74, 84, 97 Victoria, dix centimes 1853, 55, Napoleon III, 2 centimes 1911, Albert.

Slitage, anlöpningar, nötta.

Utropspris
1 200 SEK