DOCKSERVIS, 8 delar, porslin, Tyskland, omkring år 1900.

Kaffekanna, sockerskål med lock samt 6 koppar med fat. Dekor av barn och leksaker. Kannans höjd 15 cm.

Bruksslitage. Sockerskål med inre missfärgning. Några mindre nagg.

Utropspris
1 200 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

143. Kejserligt presentationsfickur, av Paul Buhré, omkring år 1900.
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
32 000

ditt bud
Aktuellt bud:
32 000 SEK