6 bordsgafflar, 7 bordsknivar, 5 smörgåsgafflar, 5 smörgåsknivar.
Smärre slitage, enstaka repor/märken. Smörgåsgafflar med slitna tenar (anlupet). Knivar med stålblad, vilka ej inkluderas i ovan nämnda vikt.