Jan Frans van Bloemen ("Orizzonte")

(Flandern/Italien, 1662-1749)
(Flandern/Italien, 1662-1749)

JAN FRANS VAN BLOEMEN, hans krets. olja på duk, ej signerad.

Pastoralt landskap med figurer och bebyggelse. CA 43 x 53 cm. Äldre förgylld och bronserad ram.

Uppfordrad på duk. Retuscher, lagningar. Skador.

Utropspris
12 000 SEK