Urtavla och verk märkta Jacob Kock, Stockholm, nr1860, silverboett stämplad A.W. Åberg, Stockholm, 1861, diameter 53mm.
Kraftigt slitage. Repor på urtavla. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.