Bronserade, krön dekor i form av rosettband, fasettslipade spegeln flankeras av pärlstav och hörnrosetter. Etikettmärkta. Höjd 114 cm, bredd 44 cm.
Slitage, repor, smärre färgbortfall.
http://da.wikipedia.org/wiki/Kleis'_Kunsthandel