SPEGLAR, ett par, Georg Kleis Kunsthandel, Danmark ca 1900.

Bronserade, krön dekor i form av rosettband, fasettslipade spegeln flankeras av pärlstav och hörnrosetter. Etikettmärkta. Höjd 114 cm, bredd 44 cm.

Slitage, repor, smärre färgbortfall.

Utropspris
300 EUR