ANANASPOKAL, silver, barockstil, fantasistämplar. Vikt ca 204 gram.

Pokal i form av ananas på stam med djur, välvd fot. Krönande lockknopp i form av blomställning. Höjd 25 cm.

Slitage, lockknoppen defekt och saknar delar. Bristningar och smärre bucklor.

Utropspris
2 000 SEK