Carl Hagenauer

(Österrike, 1871-1928)
Carl Hagenauer
(Österrike, 1871-1928)

CARL HAGENAUER, skulptur, mässing, art déco, vitmetall och trä, WHW, Atelier Hagenauer, Wien, 1900-talets första hälft.

Flicka med rosett på låret. Höjd 25 cm.

Några repor.

Utropspris
8 000 SEK