SNUSDOSOR, 2st, silver, bland annat troligen Johan Petter Hollman, Skänninge, 1837. Total vikt ca 104g.

En oval dosa, längd 8cm, rund med mönstrad dekor diameter 5cm.

Bruksslitage. Monogramgravyr. Bucklor. Repor. Runda dosan med vågig innerkant.

Utropspris
2 000 SEK