TAKKRONA, design Tony Zuccheri märkt Venini, Murano, Made in Italy 1960/1970-tal.

Metallstomme med avlånga, treuddade, blåsta prismor hängda i fyra etager. Diameter 70 cm, höjd 50 cm.

Slitage, skador, ca 25 st prismor saknas. Levereras nedmonterad.

Utropspris
500 EUR