Målat. 3 lådor i sarg. Raka avsmalnade ben. Beslag av mässing. Bredd 140. Djup 65. Höjd 78 cm.
Mindre brännmärke. Repor och märken. Mindre borrhål på baksida. Slitage. Fläckad skiva.