SKRIVBORD, möjligen Ryssland, omkring sekelskiftet 1900.

Fanerad med mahogny. Skiva med grön, guldpräglad konstläderklädsel. Mässingslister och beslag. Ben med hjultrissor. 2 lådor, blindlådor på andra sidan. Bredd 132, djup 85, höjd 79,5cm.

Bruksslitage. Repor. Skador. Beslag med defekter. Kompletterad Nyckel saknas.

Utropspris
8 000 SEK