SOFFA, "Bra Bohag"-serien, Dux, Ljungs Industrier AB, Malmö, 1960-tal.

Grön klädsel och lösa plymåer klädda i grönt tyg. Ben i lövträ. Märkt "DUX, Längd ca 185 cm.

Bruksslitage. Stötmärken. Något nopprigt tyg.

Jämför nummer 533759.

Utropspris
2 000 SEK