SERVISPORSLIN, 6 delar, 1800-talets första hälft, bl a Frankrike.

Tedosa med lock, höjd 14 cm. Kaffekanna, KPM, höjd 14 cm. Kaffekanna, Frankrike, rikligt förgylld dekor, höjd 20 cm. 2 skålar samt fat, förgylld dekor, Diameter 17 och 18 cm.

Förgyllning med slitage. Några nagg. En skål saknar lock.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

486. Wiwen Nilsson, ett par örhängen, silver.
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
2 200 SEK