RAM, SPEGEL OCH BORDSUR, 1900-talets första hälft.

Vitmetall/kromade. Ur med kvadratisk urtavla. Urets höjd 15,5 cm. Spegelns höjd 38 cm. Fotografiramens höjd 13 cm.

Spegel med ytslitage och fläckar. Uret med fläckar, ej funktionstestat. Ram med smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK