KRÄFTSERVIS, 5 delar, flintgods, Rörstrand tidigt 1900-tal.

Vitglaserad med dekor av röd kräftor. Skålens diameter 25 cm, tallrikar 22 cm

Krackelyrer, obetydliga nagg, fläckar.

Utropspris
3 000 SEK