Allmoge
487683

FOLKDRÄKT, 1900-talets mitt.

FOLKDRÄKT, 1900-talets mitt.

Bestående av kjol, förkläde, linne blus, väst samt broderad mössa med knypplad spets samt broderad väska. Storlek large.

Mindre bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK