SNEDKLAFFSKÅP, K A Roos Helsingborg, 1900-talets andra hälft.

Målad. Överdel med glasade samt spröjsade dörrar med bakomliggande hyllplan av glas. Underdel med nedfällbar klaff med bakomliggande lådor och fack. 3 lådor. Beslag av mässing. Plakettmärkt K A Roos Helsingborg. Bredd 103. Djup 53. Höjd ca 209 cm.

Repor och märken. Slitage. Lös sockel.

Utropspris
4 000 SEK