BESTICKUPPSÄTTNING, 238 delar, silver, mestadels C.G Hallberg, Stockholm, tidigt 1900-tal. Tot vikt ca 10375 g.

Mestadels "Empire". 24 bordsskedar, 24 matsskedar, 2 soppslevar, 24 matgafflar, 24 matknivar med blad i vitmetall, 24 bordsgafflar, 24 bordsknivar med blad i vitmetall, 24 smörgåsknivar med blad i förgyllt silver, 24 smörgåsgafflar, 12 teskedar, 12 kaffeskedar, 8 saltskedar, 8 saltkar med glasinsatser, soppslev. 2+1 uppläggningsknivar med blad i vitmetall. Kaktång med importstämplar medföljer. I schatull av ek.

Glasinsatser med nagg. Tårtspade i nysilver medföljer. Knivar med lagningar. Bruksslitage. Schatull med sprickor och avslag. Nyckel saknas.

Utropspris
35 000 SEK