12 skedar i olika storlek, en pokal, ett fat, en strösked samt slev. Skedarnas längd inkl strösked och slev ca 10,5-17,5 cm, fatets diam ca 25 cm, pokalens höjd ca 15,5 cm.
Slitage. Repor, märken, fläckar. Fatet och pokalen bär gravyr.