PARTI SILVER, 16 delar, bland annat Birmingham, England, 1917, vikt ca 607 gram.

12 skedar i olika storlek, en pokal, ett fat, en strösked samt slev. Skedarnas längd inkl strösked och slev ca 10,5-17,5 cm, fatets diam ca 25 cm, pokalens höjd ca 15,5 cm.

Slitage. Repor, märken, fläckar. Fatet och pokalen bär gravyr.

Utropspris
2 000 SEK