KARAFF och SNAPSGLAS, 5 st, glas, 1800-/1900-tal.

1+5. Samtliga graverade med Gustav III:s monogram, karaffen även med floral dekor. Karaffens höjd ca 26 cm, snapsglasens höjd ca 15 cm.

Slitage. Tillverkningsdefekter. En fotring med nagg.

Utropspris
1 500 SEK