BORDSLAMPA, mässing, Lyfa, "B146", 1956.

Mässing stomme med rund fot och delvis perforerad skärm. Handtag med dekor av trä. Höjd ca 45 cm.

Anlupet. Slitage. Mindre bucklor. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK