BESTICKSCHATULL, renässansstil, 1900-talets första hälft.

Ek. Rikligt skuren dekor av figurscener. Nedfällbar lucka med bakomliggande besticklådor och hyllplan. Fotavslutningar med tassfötter. Längd 121. Bredd 60. Höjd 65 cm. Nyckel finns.

Repor och märken. Fläckad skiva.

Utropspris
2 000 SEK