Fanerat med valnöt. Överdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Underdel med två lådor och dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 105. Djup 43. Höjd 172 cm. Nyckel finns.
Repor och märken.