TALLRIKAR, 6 st, Kina, Qian Long, (1736-1795).

Oktagonal form. Underglasyrblå dekor med pagoder och landskap. Diam 23.

Skador, två med sprickor och äldre lagningar. Smärre slitage.

Utropspris
1 500 SEK