Manuell. Rund, ljusurtaval med index i form av stavar och stjärnor, diam ca 18 mm. Urhus med 10 briljantslipade diamanter, tot ca 0,3ct. Integrerad länk i 18k, längd ca 16 cm
Bruksslitage. Repor. Ej funktionstestad.