KAFFEKOPP, porslin, M.S Kuznetsov, Dmitrov-fabriken 1892-1917, Ryssland.

Hornformad kopp med ovalt fat, målade blommor och förgyllningar mot vit fond. Höjd 8 cm.

Slitage, lagning.

Utropspris
150 EUR