SÄNG, empire. 1800-talets första hälft.

Björkfanérad, intarsia. Tassfötter. Sidostycken, ett par, á 90 cm. Yttermått; Ca madrasslängd 180, bredd 128, höjd 128-132 cm.

Smärre märken och slitage. Kompletterad. Spricka.

Utropspris
4 000 SEK