MATGRUPP, 14 delar, "Öresund", Börge Mogensen, Karl Andersson & Söner.

Bord och 13 stolar. Ek. Stolar med fast stoppad sits. 2 iläggsskivor à 120. Bordets längd 170. Bredd 130. Höjd 73 cm.

Repor och märken. Bordet med fläckad skiva. Slitage. Solblekt klädsel. Slitage.

Utropspris
16 000 SEK