STEKFAT, 2 st, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1735-96).

Dekor i famille rose paletten varav det mindre fatet i sk mandarin. Längd: ca 37 resp 45 cm.

Slitage, repor, nagg, sprickor, lagningar.

Utropspris
2 000 SEK